اجزاء کولر گازی

کولر گازی از 4 جز اصلی و لاینفک تشکیل شده است .
کمپرسور که در کولر گازی های دوتکه در یونیت خارجی قرار دارد.

کمپرسور کولر گازی
کندانسور که در کولر گازی دوتکه در یونیت خارجی قرار دارد.مبرد پس از تراکم در کمپرسور به کندانسور (چگالنده) منتقل می‌شود. در کندانسور گرمای بخار مبرد به هوا یا به آب انتقال یافته، ابتدا تا دمای اشباع خنک می‌شود و سپس به حالت مایع در می‌آید. گرمایی که از کندانسور دفع می‌شود معادل مجموع گرمای جذب شده در اواپراتور و گرمای حاصل از تراکم می‌باشد.
کندانسور مورد استفاده در کولر گازی از نوع هوایی با جریان اجباری می‌باشد در این نوع کندانسر هوا توسط فن از میان کویل‌های مسی کندانسور عبور می‌کند و باعث تقطیر مبرد می‌شود.

کندانسور کولر گازی

کاپیلاری تیوپ یا لوله مویین و در ظرفیت های بالاتر شیرهای انبساط  که در کولر گازی های دوتکه در یونیت داخلی قرار دارد.
کاپیلاری تیوپ (لوله موبین):لوله موبین ساده‌ترین کنترل کننده مایع مبرد می‌باشد که شامل یک لوله با طول معین و قطر کم است که در ورودی اواپراتور نصب می‌شود .وظیفه لوله موبین در کولر گازی افت فشار مبرد و ایجاد فرصت لازم جهت تبخیر آن اواپراتور می‌باشد.

لوله مویین کولر گازی   شیر انبساط کولر گازی

اواپراتور  که در کولر گازی دوتکه در یونیت داخلی قرار دارد.اواپراتور: در اواپراتور ماده مبرد گرما را از محیطی که کولر گازی در آن نصب می‌باشد جذب می‌کند و محیط را سرد می‌سازد. اواپراتورهایی که در کولر گازی استفاده می‌شود از نوع اواپراترهای انبساط مستقیم(DX) فین دار با جریان‌ هوای اجباری که در آن‌ها برای انجام بهتر تبادل حرارت از فین‌های آلومینیومی استفاده شده است.

اواپراتور کولر گازی

بدنه، رطوبت گیر که وظیفه فیلتر کردن مبرد (از ذرات و رطوبت) ،مسدود کردن جریان، روی خط مایع و یا هر مسیری که در تعمیرات نیاز به بسته شدن دارد (Shut off valves)، موفلر،الکترو موتور وفن کندانسورو اواپراتورو….از دیگر اجزای یک دستگاه کولر گازی هستند.

http://www.bamintahvie.com/category/air-condition/cooler#productlist

کولر گازی، کولر گازی ایستاده، اسپلیت، اسپلیت کولر گازی، کولر گازی دیواری، قیمت کولر گازی، بامین تهویه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *